
15 kwietnia był dla nas dniem wyjątkowym. RADIO KASZËBË zawitało do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie ze swoim mobilnym studiem, by przez cztery godziny – od 9:00 do 13:00 – nadawać na żywo prosto z naszego serca kultury. To była nie tylko okazja do opowiedzenia o działalności naszej instytucji, ale przede wszystkim do zaprezentowania energii, pasji i zaangażowania wszystkich tych, z którymi współpracujemy na co dzień.
Audycja tętniła życiem, rozmowami i uśmiechem. Na antenie usłyszeliśmy m.in.:
- Izabelę Jagodzińską (wójt Gminy Parchowo),
- Katarzynę Neumiller (ZS Parchowo i Stowarzyszenie "Asert")
- Ryszarda Paszylk (OSP Parchowo), Łukasz Majer (OSP Gołczewo),
- Janinęa Jensen - Zespół Folklorystyczny "Modraki" z Parchowa,
- Mirosławę Więckowską (GOPS Parchowo), Danutę Grzenkowska i Irenę Szczytyniw (Klub Senior+),
- Siostrę Blankę (Dom Pomocy Społecznej w Parchowie) oraz ks. Jerzego Zgodę (Parafia pw. św. Mikołaja w Parchowie) i Schola Parafialna (Anielskie Nuty),
- Danutę Grzenkowską, Bożenę Płotka Mruk (Gołczewskie Babeczki),
- Jana Ryngwelskiego (Żuki Żukówko),
- Katarzynę Dołębską (lekarz weterynarii i treser psów), Alicję Rompa Lipińską (Stajnia Pentesilea z Parchowa),
- Agnieszkę Kinowską (Dart Parchowo), Krzysztofa Gostomczyka (Dzik Parchowo),
- Katarzynę Klaman (Fabryka Zdrowia), Mirosława Tłokińskiego,
- Bartłomieja Jereczka (Modelarnia Wireland Mausz Parchowo), Ewę Orzechowską (Grupa Brzozaki z Chośnicy), Agatę Błaszkowską (harcerze z Parchowa),
- Waldemara Gliszczyńskiego (elektrownia wodna w Soszycy).
To był intensywny poranek pełen pozytywnej energii, uśmiechów i dumy z tego, jak wiele dobrego dzieje się wokół nas. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, zaangażowanie i piękne słowa, które popłynęły na antenie. Szczególne podziękowania kierujemy do redaktora Piotra Szycy, który z ogromnym wyczuciem i ciepłem poprowadził tę wyjątkową audycję.