Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Już po raz czwarty spotkaliśmy się na terenie malowniczej Gminie Parchowo w Leśnictwie Parchowo podczas jesiennego grzybobrania. Po porannej odprawie trzynaście dwuosobowych ekip wyruszyło przeczesywać leśne zakamarki w poszukiwaniu grzybów. Po dwugodzinnych zmaganiach - bez względu na efekty poszukiwań - wszyscy spotkaliśmy się ponownie przy leśniczówce. Zgodnie z regulaminem klasyfikacją grzybów zajęli się przedstawiciele Nadleśnictwa Lipusz z Marcinem Rekowskim na czele.
Klasyfikacja:
1. Radosław Kubicz i Janusz Wilezef - Ćwiklice, okolice Pszczyny (woj. śląskie) - 5,74 kg.
2. Anna Reca - Skrzeczyna i Genowefa Ziołnowska - Bytów - 3,28 kg.
3. Vytenis Daugudis i Mecislav Gudinskij - Litwa - 2,80 kg.
Największy okaz:
Radosław Kubicz i Janusz Wilezef - 19,5 cm.
Nagrody dla laureatów tegorocznego grzybobrania wręczyła Izabela Jagodzińska, wójt Gminy Parchowo. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki od leśników. Grzybobranie zwieńczył ciepły poczęstunek w formie bigosu myśliwskiego. Nie zabrakło przepysznych - domowych pączków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Panią Basię z Parchowa. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Żukówko.